Způsoby platby

Jste zde

Tato sekce dovoluje nastavit jaké způsoby platby budou k dispozici. Nejzajímavější je asi možnost platební brány PayU. Platba v hotovosti a kartou při předání je celkem sebe vysvětlující a veškerá editace těchto plateb je přímo popsána v systému.

Veškeré úpravy mají vliv na sekci Způsob platby během objednávky zákazníkem.

 

Platebí brána

Systém je připraven pro použití platební brány PayU. Tu si musíte zřidit sami na pay.cz a poté zadat příslušné kódy do nastavení této metody v systému. S zařízením platební brány vám můžu pomoct, ale nemůžu to udělat za vás, jelikož jsou potřeba vaše osobní údaje, údaje o firmě (osvč) a údaje o vašem účtu, kam budou peníze z plateb posílány.

Některé popisky polí nejsou přeloženy, aby korespondovali se jmény v administraci PayU.

Platební bránu zajišťuje skutečně třetí strana, já (potažmo ani vy) se tak nikdy nedostanu ke kartám vašich zákazníků. Celá platba probíhá mimo systém ZDE.Orders, ten je pak pouze notifikován, že platba proběhla a na základě toho zpracovává objednávku.

Zvolil jsem PayU, protože nemá měsíční platby za vedení platební brány a vycházela mi proto jako nejvýhodnější pro tento typ podnikání. Budete-li vyžadovat jinou platební bránu, je teoreticky možné ji přidat, ale budete muset zaplatit implementaci.

Sandbox (cvičný režim) je vhodný pouze pro vývoj. Nikdy ho nezapínejte na produkci, jinak nebudou platby skutečně probíhat.