Nastavení nutná po instalci (FREE)

Jste zde

Informace v této sekci jsou relevantní pouze pro verzi FREE
Cesta k sekci odpovídá admin liště uživatele hlavního administrátora. U jiných rolí buď úplně chybí nebo může být jinak.

Název, slogan a email webu

V sekci Nastavení > Systém > Informace o webu nastavte název a slogan webu.

Název se zobrazuje jak ve veřejné části, tak také v popisku webu. Slogan se zobrazuje pouze na hlavní stránce a není povinný

E-mailová adresa webu se používá pouze pro systémovou komunikaci jako jsou emaily při zapomenutí hesla apod. Pro emaily s informacemi o objednávce se použí E-mailová adresa obchodu.

 

Nastavení obchodu

Více v návodu Nastavení obchodu.

 

Změna hesla všech základních uživatelů

V sekci Uživatelé, klikněte u uživatele, kterého chcete změnit na možnost upravit. Na následující stránce pak zadejte nové heslo.

Důrazně doporučuji hesla změnit, jsou stejná pro všechny FREE verze!

 

SMTP a Mail System

Více v návodu Nastavení emailů

 

Systém souborů

Někdy se stane, že po instalaci se špatně nastaví složka pro dočasné soubory. To způsobí, že nebudete moci měnit úvodní obrázek případně instalovat dodatečné Drupal moduly.

V sekci Nastavení > Média > Systém souborů proto zkontrolujte, že Dočasný adresář skutečně obsahuje cestu k složce, kam se mají dočasné soubory ukládat (např. temp). Tato složka musí mít povolený zápis.

Funkčnost jednoduše ověříte změnou úvodního obrázku. Pokud vše proběhne správně, je patrně systém souborů nastaven správně.

 

Hlášení stavu

V sekci Logy > Hlášení stavu uvidíte je-li něco v nepořádku. Pokud zde něco nesedí budete muset využít dokumentace Drupalu a Google neboť tato sekce je čistý Drupal bez mého zásahu.

Varování o Obrázcích pro produkty si nevšímejte a nesnažte se jej vyřešit. Ubercart (modul pro eshop) nemá rád produkty bez obrázků a snaží se vás přesvědčit, že je něco v nepořádku. Vyřešíte-li tento problém bude při zakládání produktu zcela zbytečná možnost nahrát obrázek, který se nikde nezobrazuje.

 

Obchodní podmínky, Podmínky ochrany osobních údajů

V patičce jsou připraveny odkazy na tyto 2 stránky. Po jejich návštěvě zjistíte, že je zde pouze odkaz na vzor. Využil jsem vzor shoptetu, protože to má velmi pěkně popsané. Obchodní podmínky a podmínky chrany osobních údajů obsahují vaše údaje a je potřeba abyste je vytvořili podle skutečnosti, proto nejsou více připravené přímo v systému a je třeba je doplnit. Zásady používání cookies jsou stejné pro všechny.

Úpravu provedete pomocí ozubeného kolečka, které se zobrazí při přejetí přes obsah.